Pojemniki i worki na odpady medyczne

Profesjonalne pojemniki na odpady medyczne 

Zakład utylizacji odpadów medycznych PRO-BIS oferuje kompleksowe usługi utylizacyjne na terenie Wrocławia i reszty województwa dolnośląskiego. Oznacza to nie tylko bezpieczny odbiór, transport i utylizację odpadów we Wrocławiu i okolicach, ale również zaopatrzenie Klientów w specjalistyczne, certyfikowane pojemniki na odpady. Tego rodzaju akcesoria charakteryzują się ostrzegawczą kolorystyką oraz wysoką wytrzymałością na wstrząsy, uderzenia, pękanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu minimalizują ryzyko bezpośredniego kontaktu z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia. Pojemniki na odpady medyczne posiadają różną formę oraz pojemność, którą można dopasować do ilości oraz rodzaju odpadów, na przykład od 100 ml do 10 l. W ofercie PRO-BIS znajdują się plastikowe pojemniki na odpady medyczne z pokrywami. Do codziennego użytkowania można wykorzystywać natomiast kosze na odpady medyczne posiadające pokrywę i pedał, które wykluczają konieczność obsługi dotykowej. Należy stosować w nich również specjalne worki na odpady medyczne ze wzmocnionym dnem, które także stanowią część asortymentu PRO-BIS. 

Czym są odpady medyczne? 

Zgodnie z ustawą z 14 grudnia 2012 r. w Polsce istnieje obowiązek specjalnej utylizacji odpadów medycznych. To zarówno substancje stałe, jak i ciekłe oraz gazowe, które powstają podczas leczenia, diagnostyki oraz profilaktyki. Wbrew pozorom dotyczą one nie tylko szpitali, gabinetów lekarskich i przychodni, ale także salonów kosmetycznych, studiów tatuażu, gabinetów weterynaryjnych oraz laboratoriów. Profesjonalnej utylizacji podlegają między innymi narzędzia chirurgiczne i zabiegowe, części ciała, odpady zawierające żywe drobnoustroje chorobotwórcze i toksyny, odczynniki chemiczne, leki czy też pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych. Każdy rodzaj odpadów posiada własny kod, który informuje o innych sposobach gromadzenia i utylizacji. Dotyczy to przykładowo dopuszczalnej temperatury i czasu przechowywania. Do zgodnej z prawem utylizacji odpadów obowiązek stanowi wykorzystywanie specjalistycznych, certyfikowanych pojemników na odpady.

 

Zapraszamy do kontaktu!

tutaj działamy

Wrocław i Dolny Śląsk

Nasza oferta skierowana jest do Klientów z terenu Wrocławia i okoli. Obsługujemy: gabinety lekarskie, przychodnie, salony kosmetyczne, studia tatuażu, gabinety weterynaryjne, laboratoria. Serdecznie zapraszamy do współpracy!