Pojemniki i worki na odpady medyczne

Pojemniki na odpady medyczne 

W naszej ofercie posiadamy pojemniki na odpady medyczne. Pojemniki służą do odpowiedniego przechowywania odpadów niebezpiecznych wytwarzanych w gabinecie. Do takiego pojemnika muszą trafiać wszystkie wytworzone odpady o ostrych końcach              i krawędziach. Przedmioty o ostrych końcach lub krawędziach między innymi: igły, skalpele, żyletki po ich wykorzystaniu muszą trafić do pojemnika, który zagwarantuje bezpieczne przechowywanie oraz przekazanie odpadu. Każdy pojemnik musi posiadać naklejkę z informacją o podmiocie wytwarzającym.

W zależności od potrzeb i charakteru pracowni lub gabinetu dostępne są pojemniki w kilku rozmiarach. 

Posiadamy pojemniki:

– 0,7 litra – to pojemnik najczęściej używany w gabinetach kosmetycznych, studiach tatuażu lub przez barberów. Pojemnik posiada pokrywę z zatyczką, która może być wielokrotnie otwierana. 

– 1 litr oraz 2 litry – pojemnik o tej pojemności pomieści większą ilość odpadów. Bez problemu nadaje się do pracowni w których regularnie wykorzystuje się przedmioty ostre.

– 5 litrów – pojemnik wykorzystywany często w gabinetach weterynaryjnych lub pracowniach diagnostycznych. Umieszczony na pokrywie otwór ułatwia wkładanie ostrych przedmiotów, które mogą być również większych rozmiarów.

– 10 litrów – pojemnik posiada podobną pokrywę jak pojemnik 5 litrów. Ze względu na swoją pojemność pomieści znaczące ilości ostrych narzędzi i przedmiotów. 

– 20 litrów – zdecydowanie jest to jeden z wygodniejszych pojemników podczas użytkowania. Na swojej pokrywie posiada ruchomą zatyczkę. Ze względu na swoją wielkość, często używany jest w punktach pobrań gdzie występują zarówno odpady o ostrych krawędziach oraz odpady, które ze względu na ciekły stan skupienia nie mogą znaleźć się w worku tj. probówki z krwią. 

– 60 litrów – pojemnik sporych gabarytów. Używany w placówkach wytwarzających dużą ilość odpadów. Pojemnik w kształcie prostopadłościanu o dużym rozmiarze. Pokrywa posiada plastikowy uchwyt przeznaczony do chwytania i przenoszenia pojemnika z zawartością. Na rantach pokrywy umieszczony jest klej. W chwili zapełnienia pojemnika nałożona pokrywa, szczelnie zabezpiecza zawartość. Ze względu na grubość ścian oraz klej z zatrzaskami skutecznie chroni przez wydostaniem się zapachów oraz zawartości. 

Worki na odpady medyczne

 W sektorze gospodarowania odpadami medycznymi dominuje kolor czerwony, który często używany jest na znakach ostrzegawczych i alarmowych. Od najmłodszych lat uczeni jesteśmy, że czerwone elementy wskazują na ostrożność. W branży gospodarowania odpadami medycznymi ostrożność jest szczególnie wskazana. 

Ze względu na rodzaj prowadzonej działalności, posiadamy duże doświadczenie w wyborze odpowiedniego worka. Na jakość worka składa się ilość oraz rodzaj użytego granulatu. Podczas pracy, używamy worków nieprzeźroczystych oraz wzmacnianych na dolnym zakończeniu. Pozwało to na wykorzystanie worka bez obaw na jego przerwanie lub rozdarcie.

Posiadamy worki o wielkości:

– 50 litrów tzw. mały worek, przeznaczony dla małej ilości odpadów. Pomieści do około 2kg suchej masy odpadów.
– 60 litrów tzw. średni worek, przeznaczony do użytku np. w koszach z pokrywą i stopnicą otwierającą. Pomieści do około 6kg odpadów.
– 70 litrów tzw. duży worek lub worek zbiorczy. Często wykorzystywany w gabinetach, wytwarzających większą ilość odpadów. Worek pomieści około 20kg odpadów. Czasami wykorzystywany jako worek zbiorczy, gdzie przechowuje się worki małe oraz średnie, tak aby w gabinecie lub podmiocie wytwarzającym odpady panował porządek. 


W naszym asortymencie posiadamy wyżej wymienione artykuły. W celu ich uzyskania prosimy o poinformowanie kierowcy lub kontakt z biurem. 
Czym są odpady medyczne? 

Zgodnie z ustawą z 14 grudnia 2012 r. w Polsce istnieje obowiązek specjalnej utylizacji odpadów medycznych. To zarówno substancje stałe, jak i ciekłe oraz gazowe, które powstają podczas leczenia, diagnostyki oraz profilaktyki. Wbrew pozorom dotyczą one nie tylko szpitali, gabinetów lekarskich i przychodni, ale także salonów kosmetycznych, studiów tatuażu, gabinetów weterynaryjnych oraz laboratoriów. Profesjonalnej utylizacji podlegają między innymi narzędzia chirurgiczne i zabiegowe, części ciała, odpady zawierające żywe drobnoustroje chorobotwórcze i toksyny, odczynniki chemiczne, leki czy też pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych. Każdy rodzaj odpadów posiada własny kod, który informuje o innych sposobach gromadzenia i utylizacji. Dotyczy to przykładowo dopuszczalnej temperatury i czasu przechowywania. Do zgodnej z prawem utylizacji odpadów obowiązek stanowi wykorzystywanie specjalistycznych, certyfikowanych pojemników na odpady.

Zapraszamy do kontaktu!

tutaj działamy

Dolny Śląsk

Zapraszamy do współpracy podmioty z Wrocławia, Środy Śląskiej, Oleśnicy, Oławy, Strzelina, Rawicza oraz pozostałych miejscowości.