Odpady weterynaryjne Wrocław

Utylizacja odpadów weterynaryjnych we Wrocławiu

Zwierzęta leczone są z wykorzystaniem podobnych metod, które okazują się skuteczne dla ludzi. Kliniki weterynaryjne powszechnie korzystają ze strzykawek, opatrunków czy innych akcesoriów medycznych. Pozostałością po leczeniu są też opakowania po lekach i inne środki. Podobnie, jak w przypadku szpitali i przychodni, także gabinety leczenia zwierząt muszą oddawać w wyznaczone miejsca składowania odpady weterynaryjne. Wrocław i okoliczne miejscowości to obszar działania firmy PRO-BIS, profesjonalnego przedsiębiorstwa zajmującego się odpadami medycznymi, w tym weterynaryjnymi. Dojeżdżamy do każdego punktu na mapie miasta i odbieramy wszystkie trudne odpady. Wystawiamy też potrzebne dokumenty potwierdzające odbiór.

Dlaczego trzeba utylizować odpady weterynaryjne?

Odpady medyczne nie mogą być zmieszane ze standardowymi śmieciami ani zakopane w ziemi. Znajdują się na nich mikroorganizmy, bakterie i wirusy, które mogą wpłynąć negatywnie na środowisko naturalne. Ponadto część ze środków medycznych jest szkodliwa dla biosfery, co może powodować częściowe skażenie terenu. 

Innym powodem, dla którego warto wybrać profesjonalną utylizację odpadów weterynaryjnych we Wrocławiu, są względy formalne. Przepisy dokładnie regulują, jak należy przechowywać i utylizować wspomniane materiały. Kliniki weterynaryjne często kontrolowane są pod tym kątem, dlatego oddawanie odpadów zgodnie z przepisami pozwoli uniknąć nieprzyjemności. 

Kto może utylizować odpady weterynaryjne we Wrocławiu?

Nie każdy podmiot związany z branżą medyczną jest właściwy do odbioru trudnych odpadów. Tylko przez specjalistyczne firmy może być prowadzona utylizacja odpadów weterynaryjnych. Wrocław i okoliczne miejscowości mogą tu liczyć na PRO-BIS, jako jedną z nielicznych firm zajmujących się taką działalnością. Nasze przedsiębiorstwo dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami, sprzętem i wiedzą do tego, żeby usuwać odpady medyczne, w tym weterynaryjne. 

Wszystkie odpady o charakterze zakaźnym umieszcza się w workach z tworzywa sztucznego w kolorze czerwonym. Wykorzystuje się do tego specjalne wzmocnione pojemniki szczelnie zamykane. Wyjątkiem są odpady ostre, czyli głównie igły i wenflony, ale także strzykawki czy inne akcesoria medyczne. Takie odpady przewożone są w specjalnych pojemnikach jednorazowych zatrzaskiwanych, w których następnie są utylizowane. Wszystkie odpady weterynaryjne we Wrocławiu przewożone są specjalnymi pojazdami wyposażonymi w stelaże, co pozwala uniknąć rozszczelnienia.

Zapraszamy do kontaktu!

tutaj działamy

Wrocław i Dolny Śląsk

Nasza oferta skierowana jest do Klientów z terenu Wrocławia i okoli. Obsługujemy: gabinety lekarskie, przychodnie, salony kosmetyczne, studia tatuażu, gabinety weterynaryjne, laboratoria. Serdecznie zapraszamy do współpracy!