Odpady z salonów kosmetycznych i studiów tatuażu

Odpady z salonów kosmetycznych i studiów tatuażu — dlaczego należy je utylizować?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą własne salony kosmetyczny lub studia tatuażu, często popełniają duży błąd, uważając, że utylizacja odpadów medycznych ich nie dotyczy. W rzeczywistości okazuje się, że odpady z salonów kosmetycznych i studiów tatuażu należą do przedmiotów niebezpiecznych lub zakaźnych. Z tego też powodu każdy właściciel takiego salonu powinien zadbać o ich odpowiednią segregację, bezpieczne przechowywanie i wywóz. W firmie PRO-BIS zapewniamy sprawny i terminowy wywóz odpadów medycznych, który wyróżnia się atrakcyjnymi cenami oraz niezawodnością. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób przebiega składowanie i utylizacja takich odpasów, aby uniknąć w przyszłości różnego rodzaju problemów.

Odpady medyczne w gabinecie kosmetycznym i studiach tatuażu — co do nich zaliczamy?

Wbrew pozorom odpady medyczne to nie tylko pozostałości wytwarzane w przychodniach czy szpitalach. Do tej grupy zaliczamy przede wszystkim przedmioty, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie chorobami zakaźnymi. Z tego też powodu odpady medyczne w gabinecie kosmetycznym będą dotyczyły między innymi igieł, z których korzystamy podczas wszelkiego rodzaju zabiegów. Jako że igła ma kontakt z osoczem i krwią poszczególnych klientów, należy do niebezpiecznych przedmiotów, które stanowią zagrożenie zakaźne. Dlatego w naszej firmie PRO-BIS każdego roku współpracujemy z coraz większą liczbą salonów kosmetycznych, których właściciele cenią sobie terminowość oraz sprawny przebieg wszystkich prac.

Odpady medyczne w studio tatuażu są klasyfikowane podobnie, jak odpady powstałe w gabinetach kosmetycznych. Dlatego też utylizacji podlegają wszelkiego rodzaju igły, z których korzystamy podczas wykonywania tatuażu. Oprócz tego warto wspomnieć, że powinniśmy także utylizować podkłady, gaziki czy ręczniki papierowe, które mają kontakt z krwią klientów. Wszystkie tego typu przedmioty stanowią bowiem zagrożenie zakaźne, przez co nie mogą trafić do zwykłych odpadów komunalnych. 

Wywóz odpadów medycznych z salonów kosmetycznych i studiów tatuażu — czym powinien się wyróżniać?

Dbając o jak największy komfort osób, które decydują się na współpracę z naszą firmą, zapewniamy elastyczność pod względem dyspozycyjności. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może umówić się na taki termin, który nie będzie kolidował z wykonywanymi w danej chwili obowiązkami. Z tego też powodu dbamy o terminowości i sprawny wywóz wszelkiego rodzaju odpadów, w czym pomagają nam doświadczenie oraz własne pojazdy przystosowane do tego typu prac. Ponadto w PRO-BIS oferujemy atrakcyjne stawki, które nie nadwyrężają budżetu przedsiębiorców.

 

Zapraszamy do kontaktu!

tutaj działamy

Wrocław i Dolny Śląsk

Nasza oferta skierowana jest do Klientów z terenu Wrocławia i okoli. Obsługujemy: gabinety lekarskie, przychodnie, salony kosmetyczne, studia tatuażu, gabinety weterynaryjne, laboratoria. Serdecznie zapraszamy do współpracy!